1

Temat: Pokazy robotów w szkole – dobry pomysł?

Ostatnio zastanawiamy się nad nowymi sposobami, by zmotywować dzieci do nauki. Są na lekcjach coraz bardziej senne i dobrze byłoby jakoś nasze zajęcia urozmaicić… Słyszałam wiele dobrego o pokazach robotów, ale chętnie dowiem się na ich temat jeszcze więcej. No i do kogo się zgłosić, by zrobił taki pokaz? Oferta musi być bardzo nastawiona na dzieci, chodzi o etap podstawówki. Zapraszam do zostawienia komentarzy.;)

2

Odp: Pokazy robotów w szkole – dobry pomysł?

To jest bardzo dobry pomysł. Problem ze szkołą jest taki, że my mnóstwo rzeczy robimy w teorii i dzieciaki nie mają pojęcia o praktycznym wykorzystaniu nauki. Zaprosiliśmy do swojej szkoły panów oferujących się na tej stronie http://go4robot.pl/oferta/pokazy-w-szko … y-robotow/ i byliśmy wszyscy bardzo zadowoleni. Ich pokazy robotów to jest świetna sprawa, dla nauczycieli też.;) Poza tym widać dużo pasji, a właśnie nią chcemy zarażać swoich uczniów…

3

Nie słyszałam nigdy o pokazach robotów. Czy ktoś jeszcze brał w tym udział i może coś ciekawego powiedzieć??:) Może być ciekawe, hmmm…

4

Moja klasa brała. Zdecydowanie GO4Robot sp. z o.o. można polecić – dla mnie samej to jest też niesamowite, że ludzie są w stanie wymyślać takie cuda techniki… A dzieci bardzo zasłuchane i zaangażowane. Kilkoro teraz twierdzi, że w przyszłości chce zajmować się nauką i techniką. Zobaczymy na jak długo.;) Ale takie pokazy mają bardzo pozytywny wpływ na dzieci, bez dwóch zdań.

5

Właśnie, im wcześniej pokazuje się dzieciom różne możliwości, tym lepiej. Mają więcej czasu na rozwój swoich zainteresowań i sprawdzenie co im się podoba… W pokazach jeszcze fajna jest praca w grupie, bo widać, że nauka to nie jest tylko chłodna analityka, ale też współpraca. I to wszystko mówione dziecięcym językiem.

6

Brzmi to wszystko bardzo zachęcająco. Chyba spróbujemy i zobaczymy co nam z tego wyniknie. Dziękuję za wszystkie komentarze, naprawdę mi się przydały do oceny sytuacji.