1

Temat: Czy znajdę dietetyka w Skórzewie?

Potrzebuję dietetyka, bo lekarz kazał mi schudnąć. Mam bardzo wysoki cholesterol i straszy mnie zawałem. Chciał mi wcisnąć statyny ale się nie zgodziłem no to kazał mi stosować dietę. Możecie kogoś polecić?

2

Odp: Czy znajdę dietetyka w Skórzewie?

Ja biore statyny ale nie czuje się po nich dobrze, może też powinienem jakąś dietę zastosować? Na razie spróbuje nie jeść kolacji.

3

To nie jest zły pomysł z tą kolacją. Myśle jednak, że lepszy byłby dietetyk Skórzewo co prawda nie ma w przychodni takiego specjalisty, ale znam panią, która sama dojeżdża do pacjenta. Wystarczy wejść na stronę: http://dietetyczna-rownowaga.pl/dietetyk/skorzewo/, umówić się telefonicznie i wszystko.

4

To bardzo fajny pomysł. Co muszę przygotować przed wizytą?

5

Na pewno masz aktualne wyniki badań, skoro byłeś u lekarza, poza tym na stronie, której adres podałam jest ankieta. Trzeba ją wypełnić bo ona jest obrazem twoich przyzwyczajeń żywieniowych.

6

A ile trwa i jak wygląda wizyta?

7

Wizyta trwa około godziny. Być może Pani zaproponuje ci zrobienie testu na specjalnym sprzęcie, który określi jak tam u ciebie z tłuszczykiem, mięśniami, wodą, jaki masz wiek metaboliczny. Nie jest to drogie badanie a pozwala ułożyć najkorzystniejszy jadłospis.

8

No to ile kosztuje taki test i sama wizyta?

9

Ja byłam u niej w przychodni więc nie wiem, czy dolicza coś za dojazd, ale ja zapaciłam mniej więcej 35 zł za test i 60 za wizytę. Osobno płacisz za jadłospis a jego cena zależy d ilości dni.

10

No to razem trochę to wyniesie, ale statyny też kosztują no i zdrowie jest najważniejsze.

11

A wierzysz w to, że ten cholesterol odpowiada za zawały? Ze statystyk wynika, że więcej osób ma zawał z tych co brali statyny niż tych co ich nie chcieli brać.

12

Ja tam lekarzem nie jestem, więc wierze komus, kto się wiele lat uczył medycyny.

13

Sporo w tym racji. Ale prawdą też jest, że wysoki cholesterol jest sygnałem, czegoś niedobrego w organizmie i dieta jest wskazana.

14

Zgadzam się. Dobra dieta sprawi że cholesterol sam spadnie smile