Temat: Nowoczesne sofy i poduszki do dekoracji.

Kupiliśmy sobie wreszcie własne mieszkanie, no i przychodzi pora na wyposażenie i dekoracje. Moja żona ma mnóstwo wizji, ja niestety jeszcze żadnej. Może podeślecie mi jakieś fajne propozycje, poradzicie coś? tak żebym mógł w końcu wyrobić sobie własne zdanie, a nie tylko przytakiwać i kiwać głową, że ze wszystkim się zgadzam, co moja partnerka powie.:D

2

Odp: Nowoczesne sofy i poduszki do dekoracji.

bardzo ważnym dodatkiem do wnętrza są poduszki ozdobne – potrafią przełamać stylistykę wnętrza i je trochę odmienić. Na przykład ja mam pokój urządzony dosyć skromnie, jednolicie, w łagodnych odcieniach.  Ale postawiłam na jeden konkretny kontrast, jakim są właśnie poduszki – w bardzo jaskrawych odcieniach czerwieni i żółci. Wiele razy słyszałam, że świetnie to wygląda. Polecam więc wszystkim stawianie na kontrasty!!

3

Odp: Nowoczesne sofy i poduszki do dekoracji.

dla mnie najbardziej liczy się jakość i wytrzymałość, aby meble zostały z nami naprawdę na dłużej i tkaniny za szybko się nie zużywały. Bo szkoda wydawać pieniądze na coś nietrwałego i potem się denerwować, że blednie albo się przeciera… zainwestowaliśmy ostatnio w dobrej jakości materiały firmy Sanderson i mogę je polecić. A co do gustu to jednak musisz wyrobić sobie go sam. Pooglądaj oferty sklepów i na pewno stwierdzisz co się podoba, a co nie… Na przykład ja nie przepadam za stylem skandynawskim, ale lubię niektóre akcenty retro i praktyczny minimalizm.:)

4

Odp: Nowoczesne sofy i poduszki do dekoracji.

zgadzam się, każdy musi sam odkryć swój gust. Daj sobie szansę i poszperaj sobie. Ja bardzo lubię materiały w kwiaty – ale to nie powiedziane, że Tobie też przypadną do gustu. Chociaż z drugiej strony jest tyle wzorów kwietnych materiałów, że chyba każdy coś dla siebie by znalazł… a muszę przyznać, że bardzo ładnie wpływają na wnętrze. Ale powiem Ci jeszcze, że sofa w plamoodpornej tkaninie to dobry pomysł, bo łatwo ją doprowadzić do porządku po niespodziewanych wypadkach.;)

5

Odp: Nowoczesne sofy i poduszki do dekoracji.

bardzo dziękuję za komentarze! Przede wszystkim za wskazówki praktyczne. Faktycznie dobra jakość się liczy, no i te plamoodporne tkaniny wydają się dosyć ciekawe. Materiały w kwiatki to tak niekoniecznie, ale kontrasty już bardzo fajnie brzmią, dzięki za pomysł.:)